معاون دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی زنجان:


بزرگترین مجموعه خوابگاهی کشور در زنجان به بهره برداری می رسد

معاون دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: هفته آینده با حضور دکتر جاسبی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی و مسئولان محلی استان بزرگترین مجموعه خوابگاهی برادران شمال غرب کشور در زنجان به بهره برداری می رسد و از سال تحصیلی جدید به دانشجویان پسر نیز خوابگاه ارائه خواهد شد.
صمد حنیفی در گفتگو با خبرنگار آفرینش، با بیان اینکه خوابگاه دانشجویی شهید آوینی از مهرماه سال جاری آماده بهره برداری است، اظهار کرد: این خوابگاه ظرفیت اسکان 600 نفر را دارد که پیش بینی می شود این ظرفیت، پاسخگوی نیاز کلیه متقاضیان خوابگاه باشد.
وی ظرفیت خوابگاه های دانشجویی دختران را در مجموع 1400 نفر عنوان کرد و افزود: در حال حاضر، 400 ظرفیت خالی نیز در این زمینه وجود دارد که بالطبع این ظرفیت نیز با آغاز سال تحصیلی جدید و ثبت نام دانشجویان جدیدالورود تکمیل خواهد شد.
این مقام مسئول با بیان اینکه تاکنون کلیه دانشجویان متقاضی خوابگاه در دانشگاه آزاد اسلامی زنجان اسکان داده شده اند، تصریح کرد: در سال تحصیلی نیز مشکلی در این خصوص وجود نخواهد داشت و خوابگاه های مناسب در اختیار کلیه متقاضیان قرار خواهد گرفت.
حنیفی با اشاره به وجود دو مجموعه خوابگاهی بزرگ ویژه دختران دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی زنجان، خاطرنشان کرد: دانشجویان دختر مقطع تحصیلات تکمیلی نیز در بلوکی مجزا در این مجموعه خوابگاهی اسکان داده شده اند. اما در سال آینده به این دانشجویان نیز همانند دانشجویان پسر مقطع تحصیلات تکمیلی، خوابگاهی مجزا ارائه خواهد شد.
وی با بیان اینکه کلیه نیازمندی های دانشجویی در مجموعه های خوابگاهی دانشگاه آزاد اسلامی زنجان ایجاد شده است، اضافه کرد: سایت اینترنت، فروشگاه، قرائت خانه، کتابخانه، نمازخانه و سایت ورزشی از جمله امکانات موجود در خوابگاه های این دانشگاه می باشد.
معاون امور دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد زنجان با تاکید بر اینکه خوابگاه ها باید به عنوان محلی برای رشد و تعالی دانشجویان باشند، یادآور شد: خوابگاه صرفا محلی برای اسکان دانشجویان نیست، بلکه محیط مساعدی برای گذراندن اوقات فراغت به نحو مطلوب و رشد و توسعه استعدادها و اندیشه های دانشجویان است.
حنیفی با اشاره به اهمیت ترویج مسائل فرهنگی در سطح خوابگاه ها به عنوان مجموعه های دانشجویی، ابراز کرد: خوابگاه به عنوان محیطی اجتماعی برای دانشجویان باید پاسخگوی نیازهای فرهنگی، اجتماعی و تربیتی این قشر باشد و محیط مساعدی را برای غنی سازی اوقات دانشجویان به بهترین نحو فراهم کند.