ثبت نام دانشجویان جدیدالورود دانشگاه شهید چمران اهواز اینترنتی انجام می‌شود

برای نخستین بار، ثبت نام دانشجویان تازه وارد دانشگاه شهید چمران اهواز برای سال تحصیلی 90-89 به صورت غیرحضوری و از طریق اینترنتی انجام می‌پذیرد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه شهید چمران اهواز، معاون آموزشی و تحصیلات تكمیلی دانشگاه با اعلام این خبر اظهار داشت: با توجه به تجربه اول در ثبت نام اینترنتی دانشجویان تازه وارد، اجرای این برنامه ممكن است با مشكلاتی همراه باشد كه دانشگاه همه تلاش خود را برای حل آنها به كار خواهد گرفت.
دكتر محمد علی فیروزی هدف از اجرای طرح ثبت نام اینترنتی دانشجویان را رفاه حال آنان و تسهیل در امر ثبت‌نام عنوان كرد و گفت: معمولا حدود 70 درصد پذیرفته‌شدگان در آزمون سراسری كه وارد دانشگاه شهید چمران اهواز می‌شوند را خانم‌ها تشكیل می‌دهند كه همراهی اعضای خانواده و والدین با آنها برای ثبت نام به ویژه برای دانشجویان غیربومی مشكلاتی برای آنها به همراه داشت.
وی با اشاره به برگزاری جلسات متعدد شورای انفورماتیك برای هماهنگی در زمینه ثبت‌نام اینترنتی، یادآور شد: علاوه بر این، با دانشگاه‌هایی كه از سال‌های قبل تجربه این شیوه ثبت نام دانشجویان را داشتند، هماهنگی‌‌هایی به عمل آمد تا از تجربه آنها برای انجام هر چه بهتر طرح استفاده شود.
دكتر فیروزی با یادآوری اعلام اسامی پذیرفته‌شدگان آزمون سراسری سال 89 در نیمه دوم شهریورماه، گفت: ثبت‌نام اینترنتی(غیرحضوری) دانشجویان تازه وارد از 27 شهریور تا 3 مهرماه از طریق سایت ثبت نام به نشانی
www.scu.ac.ir ; انجام خواهد شد.
وی افزود: پس از ثبت نام اولیه دانشجویان با اتخاذ هماهنگی با دانشكده‌ها، فایل اسكن شده مدارك ثبت‌نام شدگان تحویل گرفته می‌شود.
معاون آموزشی و تحصیلات تكمیلی دانشگاه شهید چمران اهواز با اشاره به اینكه امسال ستاد استقبال از دانشجویان تازه وارد همانند سال‌های گذشته تشكیل نمی‌شود، علت آن را تغییر شیوه ثبت‌نام از حضوری به غیرحضوری عنوان كرد و گفت: واحدها و تشكل‌های فرهنگی همچون بسیج دانشجویی، شاهد و ایثارگر و ... فرم‌های عضویت خود را بر روی سامانه ثبت نام قرار خواهند داد تا نسبت به عضوگیری و نام‌نویسی در این تشكل‌ها توسط دانشجویان جدید الورود اقدام شود.
دكتر فیروزی در عین حال تصریح كرد: برگزاری اردوی توجیهی توسط مدیریت فوق برنامه دانشگاه برای دانشجویان تازه وارد و نیز برنامه‌هایی توسط بسیج دانشجویی، نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری و امور دانشجویان شاهد و ایثارگر به صورت مستقل همچون سال‌های گذشته در روزهای آغازین سال تحصیلی انجام می‌شود.
وی خاطرنشان كرد: پیش از این، ثبت نام داوطلبان آزمون مقطع دكترای دانشگاه شهید چمران اهواز به صورت اینترنتی با موفقیت و سهولت انجام شده است و امیدواریم تا سال آینده، ثبت نام دانشجویان ورودی به مقاطع تحصیلات تكمیلی كارشناسی ارشد نیز به شیوه غیرحضوری (اینترنتی) انجام شود.