ثبت نام پذیرفته شدگان کارشناسی ارشد دانشگاههای دولتی  تا 15 شهریور ادامه دارد 
ثبت نام پذیرفته  شدگان نهایی 135  کد رشته  امتحانی  کنکور کارشناسی ارشد دانشگاهها تا 15 شهریورماه در دانشگاهها و مراکز آموزش عالی ادامه خواهد داشت. به گزارش مهر، ثبت نام  از پذیرفته  شدگان  رشته  های  مختلف  تحصیلی  بر اساس برنامه زمانی دانشگاهها انجام می شود و عدم مراجعه پذیرفته  شدگان در تاریخ  یا تاریخ های تعیین شده برای ثبت نام به منزله انصراف از ادامه تحصیل تلقی خواهد شد.
در گزینش هر یک از رشته ها، حد نصاب نمره علمی لازم تعیین شده ملاک عمل قرار گرفته است. ضمنا با توجه به قانون مربوط به سهمیه رزمندگان، 20 درصد ظرفیت هر رشته با رعایت آیین نامه اجرایی قانون مذکور به این سهمیه تخصیص داده شده و گزینش بر اساس آن انجام گرفته است. برای داوطلبان واجد شرایط گزینش، کارنامه ای حاوی اطلاعات لازم، رتبه داوطلب و آخرین رتبه پذیرفته شده در هر یک از کد رشته های انتخابی و در سهمیه مربوط تنظیم و از طریق سایت اینترنتی این سازمان از اوایل مهرماه قابل دسترسی خواهد بود.
باتوجه به مصوبه شماره 80 در تاریخ 14 اردیبهشت سال 89 شورای مرکزی بورس وزارت علوم، مقرر شده است تعدادی بورس به دانشجویان دوره کارشناسی ارشد در کشورهای روسیه و بلاروس در رشته های نفت و گاز، حمل و نقل، کشتی سازی، راه آهن، هوا فضا، بیابان زدایی و هواشناسی، زیست فناوری و ژنتیک اعطا شود از این رو 10 نفر اول قبول شدگان کارشناسی ارشد سال 1389 رشته های مذکور می توانند به سامانه رزومه وزارت علوم مراجعه کرده و نسبت به تکمیل تقاضانامه و مدارک لازم اقدام کنند.
 حضور شخص پذیرفته شده جهت ثبت نام الزامی است و ثبت نام منحصرا در تاریخهای اعلام شده توسط هر دانشگاه و با ارائه مدارک کامل مندرج در این اطلاعیه صورت می پذیرد.
 بر اساس ابلاغ سازمان سنجش از ثبت نام پذیرفته شدگانی که دارای مغایرت معدل هستند ممانعت به عمل می آید و در صورت لزوم از طریق سایت سازمان در بخش پاسخگویی اینترنتی اقدام کنند. همچنین از پذیرفته شدگانی  که  حداکثر تا تاریخ 31 شهریورماه جاری فارغ التحصیل  نشوند، ثبت نام  به  عمل  نخواهد آمد و ضمن  "کان  لم  یکن" تلقی  شدن  قبولی  آنان طبق  مقررات  با آنان  رفتار خواهد شد. بر اساس اعلام سازمان سنجش زمان ثبت نام پذیرفته شدگان نهایی آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1389 دانشگاههای الزهرا»، ارومیه و ملایر به صورت جداگانه اعلام شده است. پذیرفته شدگان دانشگاه الزهرا می توانند در روز سه شنبه 23 شهریورماه برای ثبت نام مراجعه کنند. همچنین ثبت نام اینترنتی دانشگاه ارومیه از روز دوشنبه 15 شهریور تا چهارشنبه 17  شهریور و ثبت نام به صورت حضوری (جهت تشکیل پرونده و تحویل مدارک و انتخاب واحد) برای دانشکده های علوم پایه، دامپزشکی، اقتصاد و منابع طبیعی، فنی و مهندسی، ادبیات و علوم انسانی، کشاورزی و مرکز آموزشهای نیمه حضوری دانشگاه ارومیه از 22 تا 24 شهریور انجام می گیرد. ثبت نام بدون کدرهگیری که از طریق اینترنت دریافت شده باشد امکان پذیر نیست.