همزمان با هفته دولت:

بهره برداری از 6 پروژه دانشگاه هرمزگان آغاز شد

بندرعباس- خبرنگار آفرینش
طی مراسمی با حضور معاون اداری مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، آشوری نماینده مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی، استاندار هرمزگان، رییس دانشگاه هرمزگان و جمعی از مسئولین، 6 پروژه دانشگاه هرمزگان به بهره برداری رسید.
معاون اداری و مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در این مراسم از بهره برداری 85 پروژه دانشگاهی با صرف اعتباری معادل 120 میلیارد تومان توسط وزارتخانه به مناسبت هفته دولت در کشور خبر داد.
دکترعلی اکبر متکان با بیان اینکه تعداد 55 مورد از پروژه های یاد شده مربوط به دانشگاه ها و 30 مورد دیگر مربوط به مراکز آموزش پیام نور است، اظهار داشت: با بهره برداری از این تعداد پروژه در هفته دولت جاری زیربنایی برابر با 250 هزار مترمربع به فضای آموزش عالی کشور افزوده شد.
وی ادامه داد: بهره برداری از این تعداد پروژه با صرف اعتباری معادل 120 میلیارد تومان صورت گرفته  است. وی از افزایش بودجه 400 درصدی دانشگاه ها از سال 84 تا کنون خبرداد و افزود: وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تعداد قابل توجهی پروژه را نیز از موعد بعد از هفته دولت سال 88 تا هفته دولت سال جاری در اقصی نقاط کشور به بهره برداری رسانیده است که این امر نشان از عزم جدی دولت برای توسعه و تقسیم عادلانه سرانه فضای آموزشی عالی در کشور دارد.
دکتر متکان در این رابطه ابراز داشت: فضای آموزشی دانشگاه هرمزگان در سال 84 ،6 هزار مترمربع بوده است و درحال حاضر این میزان 20 هزار مترمربع است و تا دهه فجر به 26 هزار مترمربع خواهد رسید. 
معاون اداری مالی و مدیریت منابع وزارت علوم با بیان اینکه طبق موافقت های صورت گرفته بین وزارت نفت، دانشگاه هرمزگان و وزارت علوم، دانشکده صنعت نفت نیز به زودی در این دانشگاه احداث می شود، افزود: امیدواریم وجود دانشکده های صنعتی و تخصصی بتواند به امر تربیت نیروی متخصص کمک کند و مشکلات موجود را در این بخش از استان تقلیل بخشد. وی در بخش دیگری از سخنان خود از مساعدت های استاندار استان و آشوری نماینده مردم استان در مجلس شورای اسلامی  در راستای ارتقای سرانه فضاهای آموزشی دانشگاه هرمزگان تقدیر نمود و یادآور شد: این دانشگاه در مقایسه با چند سال پیش دستخوش تحولات عظیمی شده و جز دانشگاه های پیشرو می باشد که مرهون مدیریت خوب دانشگاه است و در نوع خود شایسته تقدیر است.
دکتر متکان اظهار داشت: دانشگاه هرمزگان در سال 85 فقط دارای یک رشته کارشناسی ارشد بود این در حالی است که این تعداد هم اکنون به 23 رشته ارتقا یافته است.
دکتر متکان ابراز امیدواری کرد: دانشگاه هرمزگان به عنوان دانشگاه مادر هرمزگان، در آینده ای نزدیک نقش بسیار موثری در تحصیلات تکمیلی و به تبع آن در زمینه طرح های پژوهشی و تحقیقاتی در استان ایفا خواهد نمود که سبب توسعه و پیشرفت منطقه خواهد شد.
دکتراحمد نوحه گر در ادامه با اشاره به پروژه های افتتاحی دانشگاه هرمزگان  یادآور شد:  این پروژه ها شامل ساختمان شماره 1 دانشکده فنی و مهندسی (خواجه نصیر)، دانشکده علوم انسانی (ساختمان رودکی)، ساختمان درمانگاه سوم شعبان، تجهیز و راه اندازی آزمایشگاه برق دانشکده فنی و مهندسی، عملیات کلنگ زنی و آغاز عملیات ساختمانی سلف سرویس مرکزی و استخر سر پوشیده وعملیات کلنگ زنی و آغاز عملیات ساختمانی بانک ملت شعبه دانشگاه هرمزگان می باشد.