7 طرح عمرانی و پژوهشی در دانشگاه سیستان و بلوچستان به مناسبت هته دولت افتتاح شد

دکتر احمد اکبری ریاست دانشگاه سیستان و بلوچستان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان باهنر و رجایی گفت: در هفته دولت امسال 7  پروژه در دانشگاه سیستان و بلوچستان به بهره بردای رسید که ایجاد اولین مرکز داده استان در دانشگاه با هزینه ای برابر 13 میلیارد ریال از مهمترین آنهاست .
وی در ادامه افزود: به موجب راه اندازی این طرح سرویس دهی سیستم اتوماسیون آموزشی، دانشجویی و اداری و همچنین دانشکده مجازی و اجرای ویدئو کنفرانس با کیفیت مطلوبتری ارائه خواهد شد.همچنین توسعه پوشش ابر بی سیم دانشگاه، راه اندازی سرویس Video on Demand، اجرای سیستم VOIP از امکاناتی است که در بستر این مرکز برای دانشگاه فراهم می شود.
دکتر اکبری در ادامه گفت:سلف سرویس مرکزی دانشگاه نیز یکی دیگر از پروژه های مهم این دانشگاه است و شامل سالن غذاخوری، آشپزخانه مرکزی با مدرن ترین امکانات پخت و سرو غذا و پارکینگ اختصاصی می باشد و اعتبار هزینه شده برای این پروزه 000/000/150/32 ریال می باشد.
وی افزود: اجرای فاز سوم مقاوم سازی و نمای ساختمان ها و بازسازی تأسیسات دانشگاه، ساخت کارگاه های دانشکده هنر، بازسازی و تعمیرات خوابگاه های دانشجویی، ساختمان امور عمومی و نقلیه مرکزی و راه اندازی مرکز خدمات دانشجویی از دیگر پروژه های افتتاحی در هفته دولت بود که با هزینه ای بالغ بر 53136000000  ریال به اتمام رسیده است.