تصویب 9 قطب علمی جدید در دانشگاه شهید چمران اهواز
 
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه شهید چمران اهواز از افزایش قطب‌های علمی این دانشگاه جامع جنوب و جنوب غرب كشور به 10 قطب در سال‌جاری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه شهید چمران اهواز، دكتر حمیدرضا غفوری با اعلام این خبر افزود: با پیگیری‌های مستمر و جدی دانشكده‌ها ومدیریت امور پژوهشی، 9 قطب علمی براساس آیین نامه‌ قطب‌های علمی و توسط شورای عالی قطب‌های علمی كشور به تصویب رسیده است.
وی این قطب‌های جدید را مربوط به گروه‌ها و رشته‌های كشاورزی، دامپزشكی، اقتصاد، علوم تربیتی، زبان، علوم آب، فیزیك، شیمی، مهندسی عنوان كرد و گفت: تصویب یك قطب علمی دیگر نیز مشروط به رفع نواقص و كمبودهایی اعلام شده كه در حال انجام است.
دكتر غفوری تصریح كرد: با توجه به توانمندی و پتانسیل موجود در گروه های مختلف اطلاعات مورد نیاز جهت ایجاد قطب های علمی از طریق بانك اطلاعات پژوهشی به دانشكده ها ارسال شد و از تمامی گروه ها خواسته شد تا در جهت پیشنهاد قطب علمی اقدام نمایند.
به گفته وی، علاوه بر آن دانشگاه برای گروه‌هایی كه در جهت پیشنهاد قطب علمی تلاش كنند امتیازاتی در نظر گرفته است.
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه شهید چمران اهواز با اشاره به اینكه تاكنون تنها قطب علمی مدیریت بهره‌برداری از شبكه‌های آبیاری وزهكشی در دانشكده مهندسی علوم آب در دانشگاه فعال بوده است، اظهار امیدواری كرد: با راه‌اندازی و تاسیس قطب‌های جدید، زمینه انجام تحقیقات علمی در دانشكده‌های مختلف بیش از پیش فراهم شود.
دكتر غفوری از قطب‌های علمی به عنوان ملاك‌های تعیین كننده در ارزشیابی دانشگاه‌ها نام برد و گفت: تصویب این قطب‌ها گام بلندی در ارتقای رتبه دانشگاه در سطح ملی و منطقه‌ای است.
وی از برپایی جشن تصویب قطب‌های علمی جدید خبر داد و گفت: در نیمه دوم امسال مراسم جشنی برای قدردانی از دست اندركاران پیگیری و تصویب قطب‌های علمی در دانشكده‌ها برپا می‌گردد.