تاریخ انتخاب واحد تعدادی از واحدهای  دانشگاه آزاد اسلامی اعلام شد 


 
برخی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی زمان انتخاب واحد دانشجویان در سال جدید را اعلام کردند.  
به گزارش "ایسکانیوز" براساس برنامه اعلام شده از سوی معاونت آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی سمنان روز یکشنبه بیست و یکم شهریور آغاز انتخاب واحد دانشجویان اعلام شده است.
دکتر یوسفعلی زیاری معاون آموزشی واحد سمنان مدت زمان انتخاب واحد را یک هفته اعلام و افزود: از روز 27 شهریور و پس از انجام انتخاب واحد کلاس های درس شروع شده و زمان حذف و اضافه سوم لغایت پنجم مهر ماه در نظر گرفته شده است.
وی افزود: در تاریخ 16 دی ماه و با پایان کلاس های درس از روز شنبه 18 دی امتحانات پایان ترم این نیمسال تحصیلی آغاز و تا 4 بهمن ماه ادامه خواهد داشت.
زیاری گفت: انتخاب واحد همچون سنوات قبل به صورت اینترنتی بوده و دانشجویان کلیه رشته های تحصیلی بجز گروه علوم پزشکی باید از طریق سامانه اطلاع رسانی دانشگاه برای انتخاب واحد اقدام نمایند. برای فعال شدن صفحه انتخاب واحد و دسترسی به اطلاعات مربوطه پرداخت شهریه ثابت و بدهی قبلی از طریق سامانه های الکترونیکی بانک های عامل ملی و ملت الزامی است و پس از واریز وجه بلافاصله صفحه مربوطه برای دانشجو فعال می شود.
 امیدیه
اعلام تقویم آموزشی سال تحصیلی 90-89 واحد امیدیه
به گزارش ایسکانیوز، منوچهر آقاجری معاون آموزشی واحد امیدیه ضمن اعلام این خبر گفت: انتخاب واحد دانشجویان این واحد دانشگاهی از 7 شهریور تا 18 شهریور ماه ادامه خواهد داشت.
آقاجری همچنین اضافه کرد: با انجام پیگیری لازم در خصوص افزایش پهنای باند اینترنت دانشگاه به 10 مگابایت انتخاب واحد دانشجویان با سهولت بیشتری انجام می پذیرد و دانشجویان می توانند با مراجعه به پورتال این دانشگاه به آدرس www.iauo.ac.irو انتخاب سامانه آموزشی در ساعات و زمان های مشخص شده انتخاب واحد نمایند.
وی خاطر نشان کرد : شروع کلاس ها از 27 شهریور ماه و دانشجویانی که مایل به حذف و اضافه کردن دروس انتخابی خود می باشند نیز می توانند در تاریخ های 10 تا 15 مهر ماه سال جاری به گروه های دروس خود مراجعه نمایند
آقاجری در پایان اظهار داشت:16 دی ماه نیز سال تحصیلی90 -89 نیز به پایان خواهد رسید و امتحانات پایان ترم از 18 دی ماه آغاز و تا 7 بهمن 89 ادامه می یابد.
 کاشمر
 تقویم آموزشی نیمسال اول 1390-89 دانشگاه آزاد اسلامی واحد کاشمر  اعلام شد .
به گزارش ایسکانیوز، دکتر شایگان مهر از انتخاب واحد نیمسال اول سال تحصیلی 90-89  از روز شنبه سیزدهم الی سه شنبه شانزدهم شهریورماه خبر داد و افزود: طبق سنوات گذشته انتخاب واحد از طریق مراجعه به سایت  www.iaukashmar.ac.irفقط به صورت اینترنتی امکان پذیر بوده و هیچ گونه ثبت نام حضوری انجام نخواهد شد .
وی در ادامه تاکید کرد: دانشجویانی مجاز به انتخاب واحد خواهند بود که هیچ گونه ممنوعیت آموزشی، دانشجویی، مالی یا انضباطی و نظایر آن را نداشته باشند. این قبیل دانشجویان باید قبل از شروع انتخاب واحد نسبت به رفع ممنوعیت احتمالی خود اقدام کنن .
شایگان مهر شنبه بیست و هفتم شهریور را آغاز زمان برگزاری کلاس ها و جمعه 17 دی ماه را پایان کلاسها اعلام کرد و گفت: بر اساس هماهنگی انجام شده با دانشکده ها امتحانات از یکشنبه 18 دی ماه آغاز و تا چهارشنبه 6 بهمن ماه ادامه خواهد داشت.
وی خاطر نشان کرد: به منظور سهولت در انجام واحد گیری دانشجویان در بازه زمانی انتخاب واحد و حذف و اضافه به هیچ عنوان عملیات فارغ التحصیلی و دیگر امور آموزشی مربوط به دانشجویان انجام نمی گیرد.دکتر شایگان مهر در خاتمه متذکر شد: امور مربوط به واحد گیری دانشجویان فقط در حد فاصل زمانی بین 89/06/17 لغایت 89/07/2 یعنی فاصله اتمام انتخاب واحد و شروع حذف و اضافه صورت می گیرد.